tel +420 731 107 640   zora@englishhelp.cz   facebook
FLEXI   
rezervace
Login

 

Get Netflix aneb rada pro ty, co už anglicky trochu umí

6.8. 2017

Chcete se naučit rozumět víc než jen slovům? Get NETFLIX!

Jestli už anglicky trochu umíte a chcete jít dál a dál a dál... radím vám, dívejte se na televizi. Jistěže ne českou! Tudy cesta vede tak leda někam zpět do normalizace. Až na výjimky ovšem. Americká internetová televize Netflix expandovala do Evropy a skrze Holandsko už ho máme i u nás. Předplatné je 10 euro měsíčně. Čekají na vás veleúspěšné seriály z vlastní produkce Netflixu jako House of Cards nebo Narcos, dokumentární filmy, dětské pořady od písniček k hraným a animovaným filmům, staré ale stále slavné dojáky, dramata, akčňáky, detektivky i komedie, hudební videa a tak. Vše s anglickými titulky a myslím, že se pracuje i na českých. Jako English teacher to neschvaluji!!! Měsíc si můžete vyzkoušet zdarma! Níže najdete další info v angličtině. Cheerio!

Zora Procházková

Want to improve your English? Get Netflix! It is available in the Czech Republic now! For 10 euros a month you can watch all kinds  of films, TV shows, documentaries and what more? Your kids will enjoy it and learn a great deal, too! No Czech, of course. All in English with English subtitles if you like! Subscribe on www.netlflix.com! You'll get one month free trial period to make sure you know that is what you want!

What is Netflix?

Netflix is a streaming service that allows our customers to watch a wide variety of award-winning TV shows, movies, documentaries and more on thousands of Internet-connected devices. With Netflix, you can enjoy unlimited viewing of our content without having to watch a single commercial. There's always something new to discover, and more TV shows and movies are added every month!

Free Trial

Try us free for 1 month! If you enjoy your Netflix trial, do nothing and your membership will automatically continue for as long as you choose to remain a member. Netflix membership is a month-to-month subscription that begins on the date you sign up. No contract, no cancellation fees, no commitment. Cancel online anytime, 24 hours a day.

Get Started!

Follow these easy steps to start watching Netflix today:

Choose the membership plan that’s right for you.

Create an account by entering your email address and create a password.

Enter a payment method so you don’t miss a single episode when your free trial ends.

That's it. Stream on!

You can cancel your free trial any time during your first 30 days and never be charged. If you choose not to cancel, your account will not be charged until your free trial ends. We'll send you a reminder email three days before your free trial ends to ensure you're still enjoying Netflix.

As a member of Netflix, you'll be billed once a month on the date you originally signed up. If you decide Netflix isn't for you, you always have the option to cancel online, anytime.


Kontaktujte nás


 

 

 

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.