tel +420 731 107 640   zora@englishhelp.cz   facebook
FLEXI   
rezervace
Login

 

Pár pravidel online výuky

Milí studenti, milí zájemci o kurzy angličtiny,
ráda bych připomněla pár pravidel pro efektivní výuku online. Zdají se samozřejmá, ale ne každý má ještě s tímto typem setkávání zkušenosti a mohou se mu hodit.
1. NERUŠIT! Najděte si klidné místo v domě, v bytě, v kanceláři, kde vás nikdo nebude rušit po dobu 60 nebo 90 minut. Ani dětičky, ani mazlíčci!!! ZAVŘETE za sebou dveře!
2. MOBIL! Klidně si ho nechte po ruce, ať můžete vyřídit opravdu nutný hovor nebo mail. Vypněte si ale ZVUK! Zvonění v hodině není nic příjemného a ostatní ruší.
3. UČEBNICE! Připravte si všechno, co potřebujete vedle počítače. Student's book, Workbook, sešit na poznámky, kopie, úkoly, vylněný test.
4. KÁVIČKA! Dopřejte si ji, probudí a nabudí vás, ale udělejte si ji před hodinou!
5. TECHNIKA! To nejdůležitější, přátelé! Zapněte si PC s předstihem cca 15 minut, ať vás nezaskočí nečekané aktualizace nebo komplikace, spusťte nejen platformu pro komunikaci jako je ZOOM nebo SKYPE, ale také další aplikace, které můžete pro výuku potřebovat: online slovník, digitální část učebnice, vyhledávač, cokoli je třeba. Po spuštění Zoomu, zapněte mikrofon a kameru, ať se slyšíme a vidíme! Otevřete si chat, ať vám pohotově mohu posílat dokumenty ve wordu nebo pdf, odkazy na videa, komunikační aktivity, úkoly, testy, doplňkové materiály. Ideálně mějte k PC připojenou tiskárnu. Občas se hodí vytisknout si něco už během hodiny!
6/ POZADÍ! Ne to, na kterém sedíte, ale to, které vidí váš lektor nebo ostatní studenti na hodině, si můžete nastavit v Zoomu nebo Skypu tak, aby nikdo nemohl šmírovat u vás doma nebo v kanceláři!
Když tohle dodržíte, hodina bude probíhat hladce a bez vyrušování. Budete se krásně soustředit a naučíte se toho velkou spoustu! Mějte se krásně i v těchto zvláštních časech! A až skončí, vy budete vybaveni novými znalostmi a dovednostmi! Díky online výuce!
 Kontaktujte nás


 

 

 

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.